Annons
Vidare till allehanda.se
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Vi har gått ut Ådalsskolan

BF05 Barn- och fritid:

Marlene Gidlöf, BOLLSTABRUK

Andrea Henriksson, VÄJA

Marcus Holmberg, ULLÅNGER

Emil Jansson, BOLLSTABRUK

Frida Johansson, KRAMFORS

Hanna Karlsson, KRAMFORS

Elin Melin, NYLAND

ChristofferNorberg, KRAMFORS

Anna Näsman, KRAMFORS

Louise Oikari, BOLLSTABRUK

Marielle Oikari, BOLLSTABRUK

Veronica Olsson, DOCKSTA

Jens Persson, VÄJA

Maria Sten, NYLAND

Jennifer Vigren, KRAMFORS

Niclas Viklund, KRAMFORS

Sara Wallin, BOLLSTABRUK

Christer Westerlund, HÄRNÖSAND



EC05 Elprogrammet:

Kristoffer Berg, LUNDE

John Börjesson, BOLLSTABRUK

David Claesson, SKOG

Isak Fellenius Strömberg, NORASTRÖM

Peter Hamberg, BOLLSTABRUK

Daniel Haugen, KRAMFORS

Thomas Hedlund

Daniel Heino Eriksson, NYLAND

Sebastian Heino, NYLAND

Tobias Henriksson, BOLLSTABRUK

Gomil Hussein, LUNDE

Sara Hägglund, BOLLSTABRUK

Patrik Hörnfeldt, DOCKSTA

Hampus Karlsson, SANDÖVERKEN

Niclas Karlsson, SOLLEFTEÅ

Peter Königsson, DOCKSTA

Daniel Larsson, NORASTRÖM

Kristoffer Lockner, BJÄRTRÅ

Joel Mohlin, KRAMFORS

Dan Nordlöf, SANDÖVERKEN

Hugo Norrgran, KRAMFORS

Alexander Nyberg, NORASTRÖM

Jesper Näslund, LUNDE

Niklas Ruuska, NYLAND

Johan Sjölund, NYLAND

Daniel Stanzé, LUNDE

Sebastian Ström, NYLAND

Örjan Sundström, SANDÖVERKEN

Pontus Söderholm, NYLAND

Niklas Vallblom, BOLLSTABRUK

Oscar Vedin, KRAMFORS

Lisa Viberg, SKOG

ChristofferWallenius, KRAMFORS

Johan Östberg, KRAMFORS



ES05 Estetiska programmet:


Jimmi Edlund, SKOG

Emilia Eliasson, LULEÅ

Camilla Eriksson, SANDÖVERKEN

Johanna Heinemo, HÄRNÖSAND

Miriam Hägglund, KRAMFORS

Viola Jakobsson, HÄRNÖSAND

Emanuel Lindström, NORDINGRÅ

Emma Melander, BOLLSTABRUK

Sandra Nyholm, KRAMFORS

Emelie Olsson, KRAMFORS

Emma Olsson, KRAMFORS

Saskia Overbeeke, NORASTRÖM

Ida Sjöberg, NYLAND

Kristina Sjöberg, KRAMFORS

Christopher Vassberg,RAMVIK

Emma Välivaara, KRAMFORS

Malin Westin, NYLAND



FP05 Fordonsprogrammet:

Eddy Eriksson, HÄRNÖSAND

Sofia Hermansson

Björn Näsholm, LUNDE

Björn Olsson, HÄRNÖSAND

Henric Sahlen, KRAMFORS

Roger Salin, UTANSJÖ

Robin Sandin, NORDINGRÅ

Mikael Svensson, ÄLANDSBRO

Victor Söderholm, RAMVIK

Patrik Vidmark, NORDINGRÅ



IPIN05 Industriprogrammet, industri:

Robert Boman, BOLLSTABRUK

Daniel Devall, VÄJA

Christian Hedström, ULLÅNGER

Patrik Lygdman, VÄJA

Marcus Molin, BOLLSTABRUK

Anton Öhman, ÄLANDSBRO

Joakim Östlund, UTANSJÖ


IPTÄ05 Industriprogrammet, trä:

Jimmie Andersen, SUNDSVALL

Simon Eriksson, DOCKSTA

Erik Grahn, KRAMFORS

Jerry Larsson, KRAMFORS

Terese Lundqvist, BOLLSTABRUK

Marcus Norlén, NYLAND

Joakim Pettersson, HÄRNÖSAND

Joseph Ricken, KRAMFORS

Stefan Vestin, BOLLSTABRUK

Jesper Wiberg, ULLÅNGER



MP05 Medieprogrammet:

Emelie Aspegren Nylén, LÅNGSELE

Therése Axelsson, SOLLEFTEÅ

Anna Bergman, SOLLEFTEÅ

Örjan Bergqvist, KRAMFORS

ChristofferDahlin, KRAMFORS

Linn Engman, KRAMFORS

Rickard Engmark, KRAMFORS

Cecilia Gjersvold, HÄRNÖSAND

Lars Hamberg, SOLLEFTEÅ

Zara Jämtin Fahlén, LUGNVIK

Kim Källström, KRAMFORS

Rebecka Lindberg, SOLLEFTEÅ

ChristofferLundgren, SKOG

Linda Nilsson, KRAMFORS

Jonathan Nordén, SOLLEFTEÅ

Frida Nordin, KRAMFORS

Maria Sidén, SOLLEFTEÅ

Rebecka Sjödin, LÅNGSELE

Anna Sjölander, MJÄLLOM

Jessica Smedman, LÅNGSELE

Marielle Sundin, KRAMFORS

Robin Tjernström, KRAMFORS

Annina Uitto, KRAMFORS

Emma Vallblom, KRAMFORS

Linn Wiberg, LUGNVIK



NV05, Naturvetenskapsprogrammet:

Niklas Allansson, KRAMFORS

Sara MarieBergström,KRAMFORS

Hege Bjerkerot Boija, KRAMFORS

Jesper Corell, KRAMFORS

Kajsa Eldeklint, BJÄRTRÅ

Jonas Engblad Hörnfeldt, ULLÅNGER

Carolina Englund, KRAMFORS

Daniel Forsberg, KRAMFORS

Björn Gradin, NORDINGRÅ

Therese Grimsen, LUNDE

Josefine Holmberg, LUNDE

Simo Kharsati Forsberg, KRAMFORS

Ida Lindahl, KRAMFORS

Niklas Lundberg, BOLLSTABRUK

Frida Lundin, LUGNVIK

Alexander Nordstrand,KRAMFORS

Sofia Norlander, NORDINGRÅ

Madelene Nyberg, KRAMFORS

David Näsholm, KRAMFORS

Caroline Näslund, NYLAND

Jimmy Persson, KRAMFORS

Viktor Peterson, KRAMFORS

Daniel Rodén Fors, LUNDE

Frans Rydell, LUNDE

Niklas Sparr, KRAMFORS

Joakim Svensson, SUNDSVALL

Matti Tindwa Ahokas, BOLLSTABRUK

Linn Vågberg, ULLÅNGER

Valdemar Widerberg, LUNDE

Sandra Wiik, NYLAND



HIL05 Hälsa idrott och ledarskap:

Viktor Berggren, KRAMFORS

Kim Berglund, KRAMFORS

Micaela Byström, NYLAND

Robin Byström, KRAMFORS

Josefin Eldeklint, BJÄRTRÅ

Amanda Fribäck Engberg, KRAMFORS

Niklas Fäldt, KRAMFORS

Jessica Gardefjord, KRAMFORS

Carina Gilde, KRAMFORS

André Gisslander Erlander, KRAMFORS

Jens Hallin,SOLLEFTEÅ

Oscar Johansson, DOCKSTA

Simon Johansson, KRAMFORS

Sofia Klint,LUNDE

Hanna Liedgren, KRAMFORS

Tommy Lundgren, NORDINGRÅ

Niclas Lundin, VÄJA

Joakim Nordmar, KRAMFORS

Emil Näsholm, LUGNVIK

Patrik Näsholm, ULLÅNGER

Viktoria Parkman, NORDINGRÅ

Henrik Persson, KRAMFORS

Jonas Pettersson, BOLLSTABRUK

Rickard Sandin Henriksson Rantatalo, ULLÅNGER

Niclas Sundqvist, KRAMFORS

David Vessberg, KRAMFORS

Peter Vestin, BOLLSTABRUK

Caroline Åkerlund, SKOG

Hanna Öman, KRAMFORS



SP05 Samhällsvetenskapsprogrammet:

Karolina Asp, SJÄLEVAD

Amela Balijaj, KRAMFORS

Gabriella Demir Sjödin, NORASTRÖM

Johanna Edlund, NORDINGRÅ

Frida Edqvist, LUGNVIK

Denise Eliasson, BOLLSTABRUK

Zandra Gidlöf, VÄJA

Sara Granlöf, BOLLSTABRUK

Beatrice Hammarberg,BOLLSTABRUK

Emina Haskovic, KRAMFORS

Sophia Jonasson, LUNDE

Ylva Jönsson, SKOG

Mammi Kimaro, SUNDSBRUK

Frida Lindström, KRAMFORS

Sofia Lundkvist, ULLÅNGER

Frida Nederlund, VÄJA

Sofia Nordlander, NORASTRÖM

Lykke Norlén, SANDÖVERKEN

Moa Norlinder, VÄJA

Erika Nylén, DOCKSTA

Britta Näslund, DOCKSTA

Sofia Näsmark, NYLAND

Amanda Saltin, KRAMFORS

Ida Sandberg, BOLLSTABRUK

Elin Sjödin,LUGNVIK

Sofia Tjernström, KRAMFORS

Andreas Vigren, DOCKSTA

Frida Örtendahl, NYLAND



TE05 Teknikprogrammet:

Hanna Asplund Jensen, KRAMFORS

Fredrik Berg, SUNDBYBERG

Sebastian Billberg, MJÄLLOM

Maria Burén, NYLAND

Linus Eriksson, KRAMFORS

Mikael Eriksson Vikner, KRAMFORS

Daniel Fällström, SKOG

Daniel Hägg, MJÄLLOM

Joel Lindberg, KRAMFORS

Emil Lundström, BOLLSTABRUK

Andreas Näsholm, NORASTRÖM

Stina Sahlén, BJÄRTRÅ

ChristofferSandin Piippo, KRAMFORS

Magnus Selin, BOLLSTABRUK

Henrik Sjölander, BOLLSTABRUK

Stefan Sundin, DOCKSTA

Jimmy Tuomi, KRAMFORS

Markus Töyräs, BOLLSTABRUK

Tomas Vallberg, MJÄLLOM

André Vestin, DOCKSTA

Lars Wallin, BOLLSTABRUK

Erik Westergren, NYLAND

Kim Westin, BOLLSTABRUK



Fyraårigt specialutformat program:

Peter Eliasson, SANDÖVERKEN

Sandra Vesterlund, KRAMFORS


Allehanda Media reserverar sig för eventuella fel.


SOFIA FJÄLLSTRÖM
070-650 66 51