Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

De kom in på gymnasiet i Sollefteå – här är hela listan

Nu är årets antagningar till gymnasieskolan klara. Vilka har sökt och kommit in på de olika programmen? Här är hela listan.

Annons

Bygg- och anläggningsprogrammet, lärling, husbyggnad

Norberg, Hanna, Undrom

Sjödin, Alfred, Sollefteå

Bygg- och anläggningsprogrammet, lärling, måleri

Olsson, Viktor J, Sollefteå

Barn- och fritidsprogrammet

Bergman, Moa, Sollefteå

Duangkaeo, Phuwadon, Ramsele

Flemström, Joel, Sollefteå

Pettersson, Angelica, Sollefteå

Sandmark, Kristina, Sollefteå

Östlund, Alexander, Sollefteå

Ekonomiprogrammet

Edin, Olivia,Sollefteå

Edström, Oliver, Ramvik

Engelin, Erik, Offerdal

Grass, Elias, Ramsele

Hedberg, Emilia, Långsele

Kvarnbrink, Gustav, Umeå

Ledin, Maja, Sollefteå

Malmqvist, Alice, Junsele

Näslund, Kajsa, Sollefteå

Rajabi, Samira, Sollefteå

Sandström, Nora, Sollefteå

Skoglund, Emma, Kramfors

Sougui, Issa, Sollefteå

Teshaly, Semrawit, Kramfors

Zazai, Walid, Sollefteå

Fordons- och transportprogrammet

Backlund, Viktor, Lugnvik

Berglund, Vilma, Sollefteå

Björklund, Ronja, Sollefteå

Carlsson, Nils, Långsele

Ekbark, Dennis, Näsåker

Ekman, Vera, Långsele

Eriksson, Anton, Sollefteå

Forsberg, Benjamin, Älandsbro

Gradin, Mattias, Sollefteå

Göransson, Lukas, Långsele

Hellström, Fredrik, Kramfors

Höök, Rasmus, Sollefteå

Jonasson, Johannes, Sollefteå

Kanon, Adrian, Sandöverken

Kjerlander, Marcus, Ramvik

Modén, Casper, Näsåker

Nilsson, Emma, Långsele

Nilsson, Sebastian, Sollefteå

Njie Andersson, Ousman, Näsåker

Norrbin, Lina, Väja

Nyberg, Adam, Väja

Olsson, Jakob, Långsele

Olsson, Nora, Utansjö

Olsson, Viktor P, Sollefteå

Persson, Benjamin, Älandsbro

Pettersson, Isak, Härnösand

Sohlin, Philip, Bollstabruk

Stenslökken, Tobias, Sollefteå

Strömkvist, Filip, Sollefteå

Sundberg, Filip, Bispgården

Sundin, Moa, Bispgården

Sundström, Dennis, Väja

Vingstedt, Jacob, Junsele

Wallin, Håkan, Junsele

Handels- och administrationsprogrammet, lärling, adm service

Jamshidi, Abdullah, Sollefteå

Handels- och administrationsprogrammet, lärling, handel

Elfving, Zanna, Bollstabruk

Henriksson, Frida, Junsele

Johansson, Lovisa, Näsåker

Johansson, Oskar, Sollefteå

Tjärnberg, Elina, Ramsele

Hotell- och turismprogrammet, Sollefteå

Andersson, Maximilian, Sollefteå

Berglund, Jennifer, Härnösand

Dahlbäck, Elin, Sollefteå

Danielsson Lybäck, Alexia, Sollefteå

Dervisevic, Melissa, Sollefteå

Galin, Fanny, Sollefteå

Henriksson, Douglas, Junsele

Lundgren, Amanda, Kramfors

Lundin, Alexander, Sollefteå

Melander Hägglund, Anna, Kramfors

Nilsson, Erika, Dorotea

Persson, Ängla, Falun

Ullberg, Roberto, Sollefteå

Östling, Linnea, Kramfors

Gy särskola; Individuella program, Sollefteå

Hillfjord, Jennie, Sollefteå

Naturvetenskapsprogrammet

Alm, Olivia, Piteå

Bajramovic, Ali, Sollefteå

Bergman, Viktor, Sollefteå

Eriksson, Hugo, Husum

Granholm, Frida, Långsele

Hakimi, Ramin, Sollefteå

Hammarlind Kallin, Elin, Sollefteå

Hellgren, Matilda, Skorped

Holmer, Ingmar, Sollefteå

Johansson, Alva, Näsåker

Mansour, Ghofran, Sollefteå

Nordin, Elina, Sollefteå

Nordqvist, Johanna, Ramsele

Norlin, Tilde, Sollefteå

Noruddin, Sara, Långsele

Olsson, Lovisa, Husum

Pålsson, Gabriella, Hammerdal

Rajakumar, Brendan, Sollefteå

Sehlstedt, Per, Helgum

Sennström, Samuel, Junsele

Tesfay, Danayiet Tedros, Långsele

Naturbruksprogrammet

Bäckman, Magnus, Fränsta

Börjesson, Emelie, Ullånger

Edlund, Ludvig, Junsele

Jonsson, John, Långsele

Kallin, Isak, Junsele

Kallin, Linus, Mellansel

Lindberg, Loke, Njurunda

Nordin, Jesper ,Älandsbro

Nylander, Johan, Ramvik

Strandberg, Oliver, Näsåker

Sundqvist, Sebastian, Härnösand

Widmark, Philip, Nyland

Samhällsvetenskapsprogrammet

Abera, Fasika, Sollefteå

Ali, Noor, Sollefteå

Azizi, Arezou, Sollefteå

Gidlund, Alexander, Husum

Gundersson, Matilda, Sollefteå

Löv, Joel, Sollefteå

Poromaa, William, Fränsta

Skoog, Agnes, Sollefteå

Sundberg, Anton, Sollefteå

Waldestam, Lina, Ramsele

Östlund, Lovisa, Sollefteå

Teknikprogrammet

Andersson Antbo, Gustav Näsåker

Asplund, Liam, Sollefteå

Bishansyo, Tony, Sollefteå

Bodin, Niklas, Undrom

Bäckström, Anna, Sollefteå

Conradsohn, Ludwig, Sollefteå

Devall, Sebastian, Sollefteå

Domeij, William, Helgum

Dooley, Natalie, Långsele

Engström, Joel, Sollefteå

Gerdin, Erik, Sollefteå

Hedin, Edvin, Långsele

Jönsson, Daniel, Sollefteå

Karlsson, Oskar, Bredbyn

Lama Sherpa, Tobias, Sollefteå

Magnusson, Johanna, Junsele

Nilsson Freijs, Mike, Sollefteå

Persson, Albin, Sollefteå

Salehian Dardashti, Rasmus, Sollefteå

Strömberg, Jesper, Undrom

Sundström, Viktor, Sollefteå

Vestlin, Elias, Sollefteå

Wärdell, Niklas, Sollefteå

Vård- och omsorgsprogrammet

Al Turfi, Karar, Långsele

Edholm, Magdalena, Ramsele

Falkensson, Evelina, Sollefteå

Gabrmichael, Dina, Sollefteå

Ibrahim, Ayan Mohamed, Långsele

Lundberg, Ida, Sollefteå

Lundholm, Alice, Ramsele

Merdassa, Burka Abate, Sollefteå

Mohamed, Amenur Ali, Ramsele

Mårdberg, Tova, Sollefteå

Naif, Jashar, Sollefteå

Stefansson, Pontus, Sollefteå

Stenklyft, Malou, Ramsele

Tekhlom, Sami, Ramsele

Tellebo, Nora, Sollefteå

Tjällberg, Maija, Sollefteå

Tonteri, Rebecca,Långsele

Öberg Samson, Ina, Långsele

Mer läsning

Annons