Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Listan: Här är alla nya elever på gymnasiet i Kramfors

Nu är årets antagningar till gymnasieskolan klara. Vilka har sökt och kommit in på de olika programmen? Här är hela listan.

Annons

Barn- och fritidsprogrammet

Bilander, Felicia, Skog

Edman, Jonathan, Kramfors

Forsberg, Samuel, Kramfors

Gustafsson, Caroline, Lugnvik

Hellström Theorin, Isabelle, Sundbyberg

Khaled, Aisha, Kramfors

Nordén Sandberg, Cecilia, Väja

Olli, Emma, Kramfors

Solheim, Oddie, Väja

Sundin, Elin, Kramfors

Vikström, Filippa, Nordingrå

Westin, Jennifer, Ullånger

Öberg, Nora, Kramfors

El- och energiprogrammet

Bjurström, Wilhelm, Kramfors

Bylund, Erik, Nyland

Bystedt, Alfred, Edsele

Davidsson, André, Sollefteå

Flodén, Felix, Kramfors

Hellström, Andréas, Väja

Hjalmarsson, Chris, Väja

Holmberg, Emil, Kramfors

Johansson, Linus, Kramfors

Lagercrantz, Dennis, Ullånger

Lockner, Andreas, Kramfors

Sandin Norberg, Freddy, Kramfors

Söderlund, Marcus, Nordingrå

Vergara, Antonio, Kramfors

Estetiska programmet, Estetik och media

Höglund, Elin, Nyland

Jakobsson, Adam, Sollefteå

Jonasson, Josephine, Bollstabruk

Moström, Sofie, Kramfors

Palander, William, Bollstabruk

Sundström, Kevin, Kramfors

Östman, Elida, Mjällom

Estetiska programmet, Teater

Björkman, Lovis, Kramfors

Dahllund, Johanna, Kramfors

Eriksson, Arvid, Sollefteå

Eriksson, Natalie, Domsjö

Eriksson, Nora, Domsjö

Karlsson, Victoria, Mjällom

Molin, Melanie, Helgum

Norberg, Cornelia, Junsele

Fordon- och transportprogrammet

Ekholm, Emil, Bjärtrå

Fenton Lindholm, Maria, Kramfors

Haraldh, Sebastian, Bjärtrå

Högberg, Jesper, Kramfors

Nordlund, Robin, Ullånger

Svedberg, Pontus, Älandsbro

Tjärnberg, Jens, Nyland

Hantverksprogrammet

Hägg, Isabell, Örnsköldsvik

Lodin, Sofia, Nyland

Rosell, Matilda, Sollefteå

Sjölund, Julia, Kramfors

Vallström, Alex, Bollstabruk

Wallinder, Emilia, Köpmanholmen

Åsberg, Molly, Ramvik

Ögren, Oliwer, Kramfors

Individuella program

Norberg, Linda, Nyland

Industritekniska programmet, lärling

Osberg Danielsen, Martin, Bollstabruk

Nordlander Sahlén, Jim, Nyland

Norlin, Niklas, Kramfors

Persson, Gustav, Sandöverken

Persson, Nora, Bollstabruk

Sundström, Anton, Nordingrå

Naturvetenskapsprogrammet

Bergmansson, Lina, Stöde

Borgersen, Jesper, Mjällom

Byström, Lucas, Bredbyn

El Kalawy, Josef, Sundsbruk

Eriksson, Elias, Hässelby

Eriksson, Wilma, Kramfors

Hellström, Fredrik, Sollefteå

Häggström, Hanna, Sidensjö

Jonsson, Maya, Ullånger

Kallin, Tove, Arnäsvall

Karlström, Oskar, Skärplinge

Kvarnström, Lovisa, Hede

Larsson, Tobias, Söderhamn

Lemoine, Axel, Lunde

Lindström, Therese, Örnsköldsvik

Lundgren, Karl-oskar, Trönödal

Nilsson, Tuva, Härnösand

Nilsson, Vendela, Härnösand

Nordström, Erik, Moskva

Näslund, Emma, Örnsköldsvik

Pahlin, Sofia, Sollefteå

Pedro, Kasper, Njurunda

Rullander, Alexander, Näsåker

Rödin, Johanna, Sollefteå

Sebhatu, Nada, Härnösand

Sjölund, Hilma, Älandsbro

Stockinger, Felix, Danderyd

Strandberg, Rebecka, Moliden

Toninska, Valtentina Borislavo, Härnösand

Vedin, Sanna, Husum

Vestman, Amanda, Mellansel

Östman, Samuel, Nordingrå

Naturvetenskapsprogrammet

Andersson, Svante, Kramfors

Bosenius, Elsa, Bollstabruk

Bylund, Evelina, Kramfors

Eriksson, Linnea, Kramfors

Forsberg, Elsa, Bollstabruk

Forsgren, Julia, Ullånger

Forsgren, Linnea, Kramfors

Gurmaliyeva, Petimat, Kramfors

Hellström, Denice, Kramfors

Henriksson, Hannah, Kramfors

Karlsson, Emma, Saltsjö-boo

Törnblom, Emilia, Nordingrå

Öhman, Ida, Noraström

Naturbruksprogrammet-djurvård

Bring, Ellen, Saltsjö-boo

Byström, Wilma, Sollefteå

Jansson Borg, Tova, Näsåker

Johansson, Denise, Kramfors

Juhlin, Nathalie, Matfors

Larsson, Jasmine, Kramfors

Lindgren, Clara, Örnsköldsvik

Lundberg, Amanda, Sundsvall

Nalin, Cassandra, Helgum

Rasmussen, Kamilla, Strängnäs

Rödin, Beatrice, Husum

Scarfe, Freya Luca, Skog

Tindani Ndokuoa, Ohenicia, Överhörnäs

Wikman, Alma, Örnsköldsvik

Naturbruksprogrammet-lantbruk

Hallberg, Madelene, Sollefteå

Johansson, Kim, Edsele

Liljebjörn, Fredrik, Järvsö

Nilsson, Emelie, Bollstabruk

Näsholm, Joakim, Sollefteå

Persson Lind, Linnéa, Njurunda

Rejek, Elias Andreas, Bollstabruk

Vestman, Josefin, Ramvik

Öhman, Fredrik, Sollentuna

Restaurang och livsmedelsprogrammet, lärling

Palm, Cecilia, Sandöverken

Samhällsvetenskapsprogrammet

Bahilu Azage, Hanna, Härnösand

Carlberg, Emilia, Nyland

Engelhardt, Viorel, Ramvik

Gullberg, Dennis, Kramfors

Hellström, Emma, Kramfors

Kallström, Simon, Åre

Lindroth, Mikaela, Bjärtrå

Lodin, Felicia, Kramfors

Mame, Uzeifa, Kramfors

Milz, Johanna, Kramfors

Moström, Hannah, Kramfors

Nejman, Ida, Kramfors

Nerg Lockner, Emma, Noraström

Nordlander, Sanna, Kramfors

Nordlöf, Moa, Kramfors

Nyberg, Christopher, Kramfors

Nylén, Oliwer, Kramfors

Näslund, Rasmus, Kramfors

Olsson, William, Kramfors

Schölander, Julia, Kramfors

Sjöberg, Josefin, Kramfors

Zetterlund, Sara, Kramfors

Åhlin, Ida, Bollstabruk

Öhresten, Marina, Kramfors

Ölund, Hilda, Kramfors

Program för skog, mark och djur

Lagercrantz, Tobias, Kramfors

Sundqvist, Celina, Fagervik

Teknikprogrammet

Bencherifa, Yousef, Täby

Berglund, Sebastian, Skog

Byström, Lukas, Nyland

Hägglund, Casper, Nordingrå

Högström, William, Kramfors

Ivarsson, Jill, Nyland

Karlstedt, Arvid, Kramfors

Khaled, Fatima, Kramfors

Khamrangsee, Kachin, Kramfors

Ludvigsson, Philip, Kramfors

Nordlander, Casper, Bollstabruk

Näsholm, Rasmus, Kramfors

Okla, Maryam, Kramfors

Rullander, Emelie ,Bollstabruk

Sekersöz, Baran, Kramfors

Sondell, Adam, Kramfors

Söderberg, Filip, Bollstabruk

Westman, Vincy, Bollstabruk

Mer läsning

Annons