Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Här är tisdagens lokala resultat från O-ringen

Annons

H21E 1) Jerker Lysell, Rehns BK, 150.46 (2) 12.28, 2) Thierry Gueorgiou, Kalevan Rasti, 151.31 (13) 13.16, 3) Magne Dæhli, Halden SK, 152.39 (4) 12.48 D21E 1) Tove Alexandersson, Stora Tuna OK, 131.44 (1) 12.40, 2) Anne M Hausken Nordberg, Nydalens SK, 142.24 (13) 13.31, 3) Heidi Østlid Bagstevold, Fredrikstad SK, 144.40 (17) 13.38 H20E 1) Olli Ojanaho, Ounasvaaran Hiihtoseura, 139.58 (6) 25.07, 2) Simon Hector, Snättringe SK, 140.16 (12) 25.54, 3) Oskar Leinonen, OK Kolmården, 147.39 (10) 25.36, 73) Alexander Hörnquist, Örnsköldsviks OK, 196.51 (110) 39.55 D20E 1) Tilda Johansson, OK Orion, 127.24 (1) 29.44, 2) Johanna Öberg, OK Linné, 130.28 (14) 32.50, 3) Paula Gross, Helsingin Suunnistajat, 136.05 (22) 33.39 H18E 1) Isac von Krusenstierna, OK Kåre, 106.48 (1) 21.44, 2) Simon Imark, Tullinge SK, 107.31 (2) 22.08, 3) Jesper Svensk, Stora Tuna OK, 109.28 (15) 24.38, 53) Hugo Eriksson, OK Nolaskogsarna, 134.24 (87) 31.12 D18E 1) Veera Klemettinen, Suunta Jyväskylä, 109.38 (1) 23.56, 2) Synne Strand, Asker SK, 112.12 (2) 25.00, 3) Anine Lome, Hamar OK, 114.49 (27) 29.00

H21E2 1) Felix Späth, Lillomarka OL, 165.46 (2) 26.00, 2) Juha Sorvisto, Vaajakosken Terä, 168.20 (4) 26.23, 3) Mikko Knuuttila, Ikaalisten Nouseva-Voima, 170.07 (58) 31.10

D21E2 1) Johanna Erlandsson, Stora Tuna OK, 162.39 (1) 31.52, 2) Johanna Sanderi, IFK Lidingö SOK, 162.44 (14) 37.34, 3) Ida Lindkvist, NTNUI, 168.10 (12) 37.18

H20E2

D20E2

H18E2 1) Saul Klemola, Raja-Karjalan Suunnistajat, 108.47 (3) 23.20, 2) Gustaf Berglund, IFK Mora OK, 108.58 (4) 23.25, 3) Victor Helgesson, Hestra IF, 113.11 (2) 23.14, 21) Simon Dahlberg, OK Nolaskogsarna, 131.25 (37) 28.12, 36) Jesper Vikman, OK Nolaskogsarna, 138.16 (44) 29.00

D18E2 1) Sofia Eriksson, Stora Tuna OK, 136.30 (11) 30.32, 2) Marit Melby Jacobsen, Lardal OL, 137.02 (1) 26.11, 3) Emma Stenbacka, Vaasan Suunnistajat ry, 137.11 (6) 28.04

D10 1) Stina Thern, OK Skogshjortarna, 56.43 (2) 20.04, 41) Liv Pauler, Skogslöparna, 79.11 (52) 27.42, 49) Frida Hägglund, OK Nolaskogsarna, 80.22 (16) 23.46, 60) Signe Forsberg, Skogslöparna, 83.31 (62) 28.37, 68) Emma Forsgren, OK Nolaskogsarna, 85.06 (46) 27.11, 125) Ellen Westerlund, OK Nolaskogsarna, 102.56 (132) 34.58, 140) Linnea Sjöberg, OK Branten, 109.28 (155) 38.04

D11 1) Yrsa Röjgård, OK Kolmården, 56.30 (1) 19.08, 146) Cornelia Hörnquist, Örnsköldsviks OK, 176.34 (151) 64.42

D12 1) Mathea Gløersen, OL Tønsberg og Omegn, 62.36 (1) 18.59, 8) Nora Engström, OK Nolaskogsarna, 72.22 (11) 24.09, 10) Nora Westerlund, OK Nolaskogsarna, 73.08 (15) 24.28, 33) Elsa Lindahl, Härnösands OK, 81.10 (12) 24.19, 60) Nova Anundborg, Sidensjö IK, 90.10 (45) 28.10, 121) Elin Näslund, OK Nolaskogsarna, 106.34 (78) 30.47, 127) Daga Kjellsson, Sidensjö IK, 109.53 (116) 35.47 D12K 1) Emma Rindstig, SOK Viljan, 54.27 (6) 22.00

D13 1) Klara Sjöström, Västerås SOK, 77.54 (2) 25.38, 133) Elin Forsgren, OK Nolaskogsarna, 160.27 (179) 73.23

D14 1) Hanna Lundberg, OK Renen, 73.06 (1) 22.52, 19) Amelie Josefsson, Skogslöparna, 99.17 (7) 29.48, 71) Vega Kjellsson, Sidensjö IK, 119.51 (66) 38.16 D14K 1) Alva Pleiner, Täby OK, 76.23 (4) 25.22, 12) Elsa Eriksson, Husums IF OK, 98.45 (20) 36.38, 28) Klara Jonsson, Husums IF OK, 121.07 (39) 42.38

D15 1) Jenny Baklid, Konnerud IL, 83.44 (2) 27.06, 10) Elin Edström, Härnösands OK, 97.50 (9) 30.44, 43) Tilde Engberg, Härnösands OK, 117.33 (59) 39.28, 68) Smilla Sandström, Härnösands OK, 127.53 (79) 42.01, 72) Emelie Wiberg, Skogslöparna, 129.58 (87) 43.07

D16 1) Lotta Eerola, Tampereen Pyrintö, 92.39 (1) 25.24, 148) Ida Wickberg, OK Nolaskogsarna, 189.01 (136) 49.41 D16K 1) Sara Junevik, Leksands OK, 92.27 (1) 29.08, 13) Hanna Jonsson, Husums IF OK, 144.11 (5) 39.49 D17-20K 1) Tine Dalgaard, Kolding OK, 115.14 (3) 29.10, 21) Evelina Söderlund, Skogslöparna, 170.40 (24) 43.22, 39) Elin Wickberg, OK Nolaskogsarna, 206.23 (18) 41.19, 40) Beatrice Söderlind, Örnsköldsviks OK, 244.41 (35) 53.03

D18 1) Elin Ransjö Zander, OK Tyr, 119.35 (2) 30.16, 6) Maja Petersson, OK Nolaskogsarna, 129.10 (9) 33.00, 35) Victoria Eriksson, OK Nolaskogsarna, 156.33 (51) 42.24, 36) Emma Wiberg, Skogslöparna, 157.02 (17) 34.36

D20 1) Hanna Lindström, OK Tranan, 123.44 (2) 30.05

D21-1 1) Heini Saarimäki, Angelniemen Ankkuri, 120.34 (2) 24.41, 62) Linnea Troeng, Skogslöparna, 164.52 (84) 36.01

D21-2 1) Johanna Lönnkvist, Tullinge SK, 126.47 (3) 27.47

D21K-1 1) Josefine Klintberg, OK Ravinen, 90.31 (1) 22.07

D21K-2 1) Lene Godager Kaas, Bækkelagets SK, 97.26 (4) 27.00, 103) Jenny Windling, Härnösands OK, 177.58 (77) 40.15

D35 1) Salla Fagerudd, Paimion Rasti, 114.09 (3) 27.43, 7) Helena Forsberg, Skogslöparna, 124.43 (8) 28.49, 56) Iza Anundborg, Sidensjö IK, 292.32 (57) 67.21 D35K 1) Linda Sjögren, Kamrat och IF KIF, 81.13 (1) 24.22, 14) Åsa Pauler, Skogslöparna, 103.34 (19) 32.26, 31) Karin Persson, Skogslöparna, 115.04 (24) 33.10, 113) Ulrika Aspnäs, Sidensjö IK, 177.00 (124) 66.42

D40 1) Yvonne Gunell, Pargas IF, 90.58 (5) 27.21, 16) Anna Quayle, OK Nolaskogsarna, 110.01 (23) 31.26, 58) Susanna Edström, Härnösands OK, 142.50 (72) 43.40, 64) Marie-Louise Engberg, Härnösands OK, 146.08 (43) 36.15

D40K-1 1) Lena Turesson, OK Renen, 80.22 (1) 24.10, 26) Monika Westerlund, OK Nolaskogsarna, 106.38 (18) 30.14, 40) Monica Sjöberg, OK Branten, 115.04 (59) 36.29, 52) Annika Grönlund, OK Nolaskogsarna, 118.04 (34) 32.15

D40K-2 1) Elisabeth Ingvaldsen, Nydalens SK, 78.07 (1) 24.06

D45 1) Gunilla Svärd, IF Thor, 87.08 (4) 26.46

D45K-1 1) Marie Dahlgren, Filipstads OK, 89.30 (11) 32.11

D45K-2 1) Weronica Zederin, OK Nackhe, 84.38 (1) 24.59, 25) Victoria Karlsson, Skogslöparna, 104.27 (27) 33.13, 35) Åsa Hägglund, OK Nolaskogsarna, 109.10 (30) 33.20, 108) Susanne Mikaelsson, Husums IF OK, 161.05 (91) 47.21

D50 1) Katarina Borg, Södertälje-Nykvarn OF, 82.50 (2) 24.56 D50K 1) Laila B Höglund, FK Herkules, 70.56 (1) 22.45, 16) Anna-Karin Viklund, OK Nipan, 93.18 (18) 30.33, 58) Susanne Rantakokko, OK Nipan, 111.27 (31) 32.17, 115) Christina Häggström, Skogslöparna, 140.13 (93) 41.01

D55 1) Elisabeth Fries, Umeå OK, 86.28 (1) 24.07, 38) Gudrun Wegeland, OK Nolaskogsarna, 115.25 (51) 35.08, 97) Birgitta Strandberg, Skogslöparna, 142.24 (88) 39.33, 128) Anita Galin, Härnösands OK, 204.46 (130) 78.03 D55K 1) Ewa Roos, Helsingborgs SOK, 90.01 (14) 35.22, 14) Agneta Lindberg, Skogslöparna, 102.57 (25) 37.14, 59) Anette Andersson, OK Nolaskogsarna, 128.54 (41) 39.32

D60 1) Sirpa Lilja, Modum O-lag, 85.02 (7) 30.43, 30) Katarina Kvick, Skogslöparna, 121.51 (32) 40.34 D60K 1) Susanne Dittmer, IK Hakarpspojkarna, 86.52 (3) 28.20, 52) Ulla Britt Sundin, Skogslöparna, 139.36 (48) 40.59

D65 1) Karin Gustafsson, Strängnäs-Malmby OL, 95.25 (3) 28.07 D65K 1) Monica Djurberg, OK Tyr, 88.40 (1) 26.41, 21) Lena Abel, Härnösands OK, 115.41 (27) 36.08

D70 1) Katharina Mo Berge, Freidig, 98.37 (2) 33.49 D70K 1) Britt-Marie Eklöf, OK Milan, 96.35 (1) 34.05, 36) Monica Krig, OK Nipan, 141.50 (46) 57.53

D75 1) Birgitta Thunell, IFK Lidingö SOK, 91.02 (1) 27.45, 6) Anne-Marie Byström, Sidensjö IK, 122.32 (6) 34.39

D80 1) Bernice Antonsson, FK Friskus-Varberg, 114.34 (1) 41.28

D85 1) Gunvor Hedin-Håkansson, Markbygdens OK, 149.31 (1) 45.57

D90 1) Margareta Hansson, Storviks IF, 224.37 (1) 76.11

D95

H10 1) Karl Aderstedt Althoff, Kungälvs OK, 43.36 (1) 14.40, 28) Eskil Engberg, Härnösands OK, 62.07 (27) 20.57, 53) Martin Nilsson, Skogslöparna, 69.13 (49) 23.27, 118) Titan Anundborg, Sidensjö IK, 84.39 (77) 27.07

H11 1) Isak Eskilsson, IK Hakarpspojkarna, 47.45 (1) 15.38, 50) Nils Engberg, Härnösands OK, 76.06 (11) 22.12, 71) Sixten Persson, Skogslöparna, 83.50 (102) 32.25

H12 1) Linus Vernström, Ronneby OK, 51.11 (1) 18.44, 52) Erik Byström, OK Nolaskogsarna, 74.10 (56) 27.29, 63) Marcus Nilsson, Skogslöparna, 79.07 (66) 28.29, 91) Jonatan Hälldal, Skogslöparna, 89.15 (103) 32.54 H12K 1) Mathias Nordlinder, OK Linné, 53.12 (6) 21.30

H13 1) Mattias Östberg, Stora Tuna OK, 63.10 (2) 21.07, 136) Linus Dahlberg, OK Nolaskogsarna, 143.10 (140) 42.20

H14 1) Axel Elmblad, Bredaryds SOK, 66.04 (1) 19.57, 79) Seth Borglund, Härnösands OK, 104.41 (86) 32.01 H14K 1) Edvin Sundström, Hestra IF, 63.48 (1) 20.16

H15 1) Viktor Svensk, Stora Tuna OK, 80.03 (3) 22.28, 9) Benjamin Näslund, Skogslöparna, 92.48 (10) 24.45, 40) Isac Eriksson, OK Nolaskogsarna, 113.23 (34) 28.59, 76) Edvin Hägglund, OK Nolaskogsarna, 130.06 (102) 37.35, 147) Elis Sjödin, OK Nipan, 194.03 (150) 52.59

H16 1) Sander Arntzen, Asker SK, 80.14 (3) 22.24, 116) Adrian Johansson, OK Nolaskogsarna, 127.23 (137) 35.37, 144) Ingmar Holmer, OK Nipan, 140.29 (165) 42.09 H16K 1) Simon Björnehäll, OK Gränsen, 94.35 (1) 26.34 H17-20K 1) Martin Nilsson, Snättringe SK, 96.25 (3) 25.14

H18 1) Mikkel Lyskjær Jensen, Tisvilde Hegn OK, 101.07 (9) 26.04, 22) Emanuel Näslund, Skogslöparna, 137.01 (18) 27.27, 81) Joel Sjödin, OK Nipan, 235.51 (91) 54.48

H20 1) Isak Langerak, Järfälla OK, 119.46 (1) 22.57, 35) Anton Strandberg, Skogslöparna, 187.05 (48) 43.16

H21-1 1) John Börjesson, Tullinge SK, 148.18 (1) 25.55, 78) Arvid Strandberg, Skogslöparna, 203.21 (58) 36.19, 115) Willy Galin, Härnösands OK, 229.51 (96) 40.55

H21-2 1) Veli Kangas, Helsingin Suunnistajat, 139.22 (2) 26.00

H21K-1 1) Anders Nordberg, Nydalens SK, 105.54 (1) 23.16

H21K-2 1) Tuomo Mäkelä, Angelniemen Ankkuri, 101.49 (2) 21.25

H35 1) Harri Karlsson, Järla Orientering, 121.59 (9) 28.33, 2) Stefan Sjölund, Skogslöparna, 122.58 (4) 26.33, 7) Börje Pauler, Skogslöparna, 129.39 (10) 28.58 H35K 1) Jostein Andersen, Nydalens SK, 94.30 (2) 26.07, 45) Kristofer Wester, Skogslöparna, 127.43 (80) 37.46

H40 1) Jani Lakanen, Koovee, 102.27 (2) 24.37, 37) Torbjörn Engberg, Härnösands OK, 134.50 (33) 30.40, 93) Daniel Persson, OK Nipan, 156.07 (53) 32.18, 125) Erik Borglund, Härnösands OK, 170.27 (107) 37.01, 136) Stefan Gyllenberg, Lugnviks IF, 178.05 (126) 39.50, 144) Per Edström, Härnösands OK, 182.05 (206) 52.46, 148) Magnus Mattsson, Örnsköldsviks OK, 186.20 (93) 35.46

H40K-1 1) Martin Johnsson, IFK Lidingö SOK, 89.43 (1) 22.29, 3) Tom Quayle, OK Nolaskogsarna, 94.55 (2) 22.35, 12) Jonas Hälldal, Skogslöparna, 105.20 (16) 25.57, 24) Oskar Forsberg, Skogslöparna, 111.24 (26) 27.02, 31) Peter Woxlin, Skogslöparna, 114.36 (20) 26.26, 41) Mattias Persson, Skogslöparna, 119.40 (51) 29.44, 46) Mathias Westerlund, OK Nolaskogsarna, 122.46 (67) 31.34, 78) Per-Johan Josefsson, Skogslöparna, 137.53 (71) 32.01, 135) Torgny Näslund, Skogslöparna, 182.39 (135) 42.23, 136) Mikael Nilsson, Skogslöparna, 183.56 (125) 39.37

H40K-2 1) Jörgen Olsson, OK Pan-Kristianstad, 94.42 (1) 22.14

H45-1 1) Tomas Hallmén, OK Tisaren, 102.05 (4) 25.46, 28) Sören Petersson, OK Nolaskogsarna, 123.32 (48) 31.54, 55) Jörgen Nylén, OK Nolaskogsarna, 138.17 (59) 33.54, 62) Clas Engström, OK Nolaskogsarna, 140.41 (54) 33.06

H45-2 1) Mats Röjgård, OK Kolmården, 101.55 (1) 23.50

H45K-1 1) Kristian Palm, IK Hakarpspojkarna, 96.36 (4) 28.12

H45K-2 1) Mats Christiansson, Uddevalla OK, 89.14 (1) 24.07, 79) Staffan Magnusson, OK Nolaskogsarna, 124.21 (107) 38.39, 89) Christer Ahlberg, OK Nolaskogsarna, 128.24 (159) 45.09, 97) Mats Kjellsson, Sidensjö IK, 129.57 (79) 34.59, 101) Jan Åhlund, OK Nolaskogsarna, 130.26 (163) 46.18, 120) Magnus Sjöberg, OK Branten, 138.29 (149) 43.53

H50-1 1) Håkan Svensson, Bredaryds SOK, 93.24 (1) 21.13, 20) Anders Mannelqvist, OK Nolaskogsarna, 119.59 (15) 27.36

H50-2 1) Anders Svensk, Tjällmo-Godegårds OK, 93.22 (2) 22.50

H50K-1 1) Tomas Löfgren, Stora Tuna OK, 89.01 (11) 25.07, 26) Christer Mikaelsson, Husums IF OK, 106.19 (24) 27.01

H50K-2 1) Mats Nylund, Bredaryds SOK, 83.28 (1) 24.17

H55 1) Lasse Jansson, Gävle OK, 93.12 (1) 23.34, 8) Per Magnusson, OK Nolaskogsarna, 103.13 (7) 26.15 H55K 1) Sune Södergrann, Tullinge SK, 81.07 (1) 22.43, 72) Gunnar Sjölund, Skogslöparna, 114.08 (86) 35.25, 82) Lennart Strandberg, Skogslöparna, 117.50 (61) 33.01

H60 1) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 93.26 (6) 29.02 H60K 1) Per Lindgren, IK Hakarpspojkarna, 85.44 (9) 26.52, 18) Leif Strandberg, Skogslöparna, 104.20 (12) 27.47, 34) Leif Selling, Härnösands OK, 108.26 (33) 31.32, 58) Ingmar Andersson, OK Nolaskogsarna, 116.59 (63) 35.21

H65 1) Lars Jakobsson, Västerås SOK, 102.31 (11) 28.39, 55) Per Sundin, Skogslöparna, 131.53 (40) 32.37 H65K 1) Sven Bergström Trolin, Forsa OK, 84.05 (9) 27.09, 49) Anders Windling, Härnösands OK, 108.52 (8) 26.56, 119) Bertil Nordin, Skogslöparna, 130.44 (158) 46.08, 139) Göran Abel, Härnösands OK, 137.50 (170) 50.04

H70 1) Jan Fogelberg, Västvärmlands OK, 86.18 (2) 27.04, 16) Göran Hällström, OK Nipan, 110.24 (6) 28.01 H70K 1) S O Vikström, Skellefteå OK, 78.50 (1) 26.32, 5) Gustav Krig, OK Nipan, 85.47 (11) 29.51, 92) Lennart Korén, OK Branten, 120.59 (121) 46.34, 137) Roland Salomonsson, Härnösands OK, 139.53 (178) 60.17

H75 1) Kuno Österlund, Västerås SOK, 108.42 (1) 33.07, 49) Torsten Vestman, OK Nolaskogsarna, 163.07 (51) 53.55

H80 1) Rune Carlsson, Sundbybergs IK, 78.54 (1) 21.23, 31) Birger Byström, Sidensjö IK, 139.49 (30) 41.09

H85 1) Gunnar Smistad, OL Trollelg, 121.24 (4) 42.18

H90 1) Rune Isaksson, Helsingborgs SOK, 99.41 (1) 24.19

H95

U1 1) Elias Zederin, OK Nackhe, 44.20 (1) 12.25, 57) Ingrid Selling Ahlberg, OK Nolaskogsarna, 58.28 (60) 16.04, 59) Jonatan Selling Ahlberg, OK Nolaskogsarna, 58.42 (65) 16.15, 89) Ida Ahlberg, OK Nolaskogsarna, 61.36 (138) 19.02

U2 1) Sofia Olsson, IK Hakarpspojkarna, 57.10 (9) 18.30, 85) Ida Pauler, Skogslöparna, 83.52 (169) 29.26, 86) Hanna Woxlin, Skogslöparna, 83.58 (170) 29.28 D21M 1) Sina Seipel, Elfsborg SOK, 104.56 (1) 28.03, 56) Charlotte Blomqvist, OK Nolaskogsarna, 177.03 (74) 57.08 D35M 1) Stina Carlsson, OK Letstigen, 95.53 (1) 29.34, 34) Louise Woxlin, Skogslöparna, 155.30 (20) 42.54 D40M 1) Anna Nilsson, Gagnefs OK, 91.03 (1) 26.56, 3) Sara Eriksson, Husums IF OK, 104.15 (3) 29.23, 67) Anna Ahlström, Lugnviks IF, 150.51 (28) 36.04 D45M 1) Annika Leufvén, Åmåls OK, 100.06 (3) 28.47, 21) Lillemor Eriksson, OK Nolaskogsarna, 123.17 (20) 31.49, 68) Paula Dahlberg, OK Branten, 147.11 (58) 38.12, 73) Marita Söderlind, Örnsköldsviks OK, 148.11 (40) 35.23, 108) Yvonne Näslund, Skogslöparna, 166.30 (60) 38.34 D50M 1) Annette Lunde, OK Landehof, 95.02 (2) 25.33 D55M 1) Agneta Samuelsson, Fältjägarnas IF, 107.00 (4) 33.35 D60M 1) Ingela Nelsén, Falkenbergs OK, 108.43 (1) 34.21 D65M 1) Margareta Lindgren, Värend GN OL, 142.45 (3) 41.42, 12) Lise-Lotte Mattsson, Örnsköldsviks OK, 183.19 (16) 55.11, 30) Gerd Wedman, OK Nolaskogsarna, 234.06 (17) 56.02, 32) Inger Brune, Skogslöparna, 238.35 (37) 70.36 D70M 1) Berit Nilsson, OK Älme, 134.08 (1) 37.55, 17) Lillemor Jonsson, OK Branten, 180.12 (19) 64.21 D80M 1) Marianne Höglund, FK Herkules, 180.53 (1) 64.54 H21M 1) Martin Uglem, Melhus IL, 137.58 (7) 40.20 H35M 1) Patrik Corneliusson, OK Löftan, 117.24 (1) 30.31, 15) Roger Grönlund, OK Nolaskogsarna, 182.33 (25) 54.29 H40M 1) Magnus Jansson, OK Hällen, 133.22 (1) 31.33, 11) Björn Byström, OK Nolaskogsarna, 150.19 (5) 34.07 H45M 1) Niklas Larsson, IK Uven, 108.06 (2) 27.34, 64) Håkan Wickberg, OK Nolaskogsarna, 188.49 (69) 48.05, 68) Tore Ström, OK Nolaskogsarna, 189.30 (85) 54.04 H50M 1) Sven Mikkelsen, SOK Viljan, 123.18 (12) 39.52, 26) Göran Hörnquist, Örnsköldsviks OK, 161.15 (48) 55.33, 74) Ulf Strömberg, Örnsköldsviks OK, 258.51 (72) 70.50 H55M 1) Lennart Wahlgren, Rehns BK, 96.31 (1) 29.07 H60M 1) Jan Kinsten, Kvarnsvedens GOIF OK, 101.36 (7) 32.26, 6) Sven Eric Juneberg, Kubbe-Norrflärke IF, 117.45 (15) 36.24 H65M 1) Lennart Tägtström, Domnarvets GOIF, 123.03 (1) 32.17 H70M 1) Pelle Florell, Gagnefs OK, 102.41 (1) 27.15 H80M 1) Bert Persson, Filipstads OK, 154.51 (1) 44.51 Open 1 1) Tova Jonsson, OK Hedströmmen, 70.52 (7) 22.29, 20) Gudrun Pauler-Johansson, Skogslöparna, 107.42 (37) 31.46 Open 2 1) David Westh, Mullsjö SOK, 118.29 (5) 53.40 Open 3 1) Frida Berglin, Karlskrona SOK, 87.09 (1) 29.39, 7) Roger Eriksson, OK Nolaskogsarna, 102.28 (22) 40.19, 124) Leif Dahlberg, OK Nolaskogsarna, 168.33 (142) 54.19 Open 4 1) Axel Svenningsson, Lunds OK, 110.16 (1) 29.38, 18) Karin Byström, OK Nolaskogsarna, 151.37 (23) 39.08, 34) Ulf Kinert, Härnösands OK, 169.31 (95) 54.20, 68) Malin Näslund, OK Nolaskogsarna, 201.20 (107) 56.21, 69) Anna Mannelqvist, OK Nolaskogsarna, 201.48 (105) 56.17 Open 5 1) Elias Möller, Skåneslättens OL, 91.45 (1) 33.18, 5) Björn Eriksson, Husums IF OK, 96.19 (3) 37.31, 70) Marie Borglund, Härnösands OK, 131.22 (91) 50.24, 89) Åke Eriksson, OK Nolaskogsarna, 139.04 (46) 45.23 Open 6 1) Patrik Brorsson, Tockarps IK, 130.17 (5) 33.47, 25) Maria Danvind, OK Nipan, 196.37 (59) 59.16 Open 7 1) Patrik Nilsson, Eksjö SOK, 70.26 (1) 24.55, 82) Hugo Kjellsson, Sidensjö IK, 125.00 (32) 37.21 Open 8 1) Per-Ola Olsson, Academy 2016, 89.58 (5) 32.54, 48) Stina Magnusson, OK Nolaskogsarna, 145.36 (148) 57.20, 68) Tina Selin, Örnsköldsviks OK, 152.53 (142) 56.22 Open 9 1) Christoffer Eskilsson, Tullinge SK, 144.42 (26) 37.53, 30) Jonas Söderlund, Skogslöparna, 209.50 (74) 52.28 Open 10 1) Albin Kårén, Sundsvalls OK, 120.23 (6) 44.46, 39) Anette Åhlund, OK Nolaskogsarna, 240.52 (68) 86.51 Open 11 1) Lars Øivind Amundsen, Trøsken IL, 102.58 (2) 32.37 Open 12 1) Patrik G Björkqvist, Brittatorps TK, 166.12 (18) 44.28 Provlöpare Challenge D 10 1) Elina Rönnlund, IFK Umeå, 182.47 (1) 67.50 Challenge H 10 1) Tobias Ahnoff, Göteborg-Majorna OK, 149.31 (1) 61.03 Challenge D 5 1) Ida Gustafsson, Arvidsjaurs OK, 112.33 (1) 40.33, 11) Linda Ström, OK Nolaskogsarna, 145.42 (18) 64.27, 15) Elisabet Björklund, OK Nolaskogsarna, 157.39 (19) 64.55, 60) Ann-Marie Lindgren, OK Nolaskogsarna, 238.08 (62) 104.25 Challenge H 5 1) Oscar Molin, Boxholm-Mjölby OL, 104.58 (2) 38.28, 5) Hugo Eriksson, Husums IF OK, 116.18 (4) 40.39, 49) Anders Näslund, OK Nolaskogsarna, 167.14 (58) 67.22 2-days Easy 2-days Middle 2-days Difficult 2-days Women 2-days Men

Mer läsning

Annons