Annons

Annons

Annons

Sollefteå

Supertenoren håller workshop Hallstaberget – Lasse från Ramsele är en av deltagarna: "Det är väldigt omtumlande"

För andra gången sedan i sommar är tenoren och sångcoachen Florian Voss, som till vardags arbetar på Kungliga operan, tillbaka på hotell Hallstaberget. Med sig har han tre coacher från bland annat USA.

– Min metod handlar om att öppna upp och förflytta fokus från sin rädslor.

Text

Florian Voss arbetar på Kungliga operan och har även sjungit med personer som Céline Dion. Här är han tillsammans med Lasse Karlsson från Ramsele.

Bild: Hanna Persson

Annons

Ett 20-tal deltagare befinner sig under helgen på hotell Hallstaberget i Sollefteå för att genomföra en tre dagar lång workshop tillsammans med Florian Voss, Lauren Elder, Hans Ellingsson och James Rushin. Lauren Elder, som arbetar i USA har länge sett fram emot samarbetet.

0 kren månad

Läs för 0 kr i en månad.

Därefter 129 kr/månad. Ingen bindningstid. Säg upp när du vill.

Visa vad som ingår i Digital

Det här ingår i Digitalpaketet

  • Alla nyheter på allehanda.se
  • Nyhetsappen med pushnotiser
  • Nyhetsbrev med senaste nytt

Annons

Annons

Nästa artikel under annonsen

Till toppen av sidan