Annons

Annons

Annons

Örnsköldsvik

Enda stoppet i Västernorrland: Bo Kaspers orkester kommer till Ö-vik

De har spelat för fullt hus på Cirkus i Stockholm under hela våren.
Nu släpper Bo Kaspers orkester biljetter till höstens turné – där ett av stoppen är Fjällräven center.

Text

Bild: Pressbild

Annons

Föreställningen "Allt ljus på oss" kommer att spelas på tolv ställen runt om i Sverige, och den 8 december stannar bandet till i Örnsköldsvik för en show i Fjällräven center.

"På publikens begäran stuvar vi nu in vår tusendollarsshow i några långtradare och beger oss ut i landet. Vi önskar vi kunde ta föreställningen överallt men hoppas att vi ses på de ställen där det funkar att bygga upp den. Vi är sjukt stolta över en show vi tycker speglar oss och vår musik. Hopp och förtvivlan. Grubbel och fuldans. Vi ses!" skriver Bo Kaspers orkester i ett pressmeddelande.

Annons

Annons

Manuset är skrivet av Anders Lundin, som bland annat har synts som programledare i SVT:s "Allt i Sverige". Regissören Hans Marklund står bakom föreställningar som 50 år i lyxförpackning” och ”Uggla Rheborg Ulveson”.

Biljetterna släpps klockan 10.00 på fredag.

I juli 2009 spelade Bo Kaspers orkester i Strandparken.

Annons

Annons

Nästa artikel under annonsen

Till toppen av sidan